Call Us

رمز و راز سفر به کشور هندوستان

رمز و راز سفر به کشور هندوستان
رمز و راز سفر به کشور هندوستان

با هر پیمانه و مقیاسی که حساب کنیم احتمال توامان و سه قلوزایی بسیار نادر و کمیاب است. در حقیقت، به طور میانگین از هر ۱۰۰۰ حاملگی موفق در جهان تنها ۱۶ مورد منجر به دوقلوزایی می شود. این آمار به طور کلی است و در کشور هند این میانگین از این هم دامنه تر است و حدود ۹ مورد از هر ۱۰۰ تاست. یکی از عجیب ترین اسرار هند در روستایی به نام کودینی در ایالت کرالای هند وجود دارد. در این روستای عجیب، در بین حدود ۲۰۰۰ خانوار ۴۰۰ جفت توامان وجود دارند! یعنی در این روستا که راه بروید مدام با دوقلوهایی شبیه به هم مواجه خواهید شد! دانشمندان و محققین ژنتیک مدت های مدیدی روی این پدیده نادر مطالعه و بازجویی کرده اند اما هنوز نتوانسته به جواب پرتو برسند و علت دقیق و مشخص این فقره قضیه نهاده را شناسایی کنند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی هند در مورد رمز و راز سفر به کشور هندوستان بیشتر می گوییم.

رمز و راز سفر به کشور هندوستان

با این حالی که دانشمندان ژنتیک را علت احتمالی این موضوع می دانند، اما جالب این است که مردم این قسمت ده فارغ از مذهب، نژاد و اصالتشان همگی در چند نسل گذشته شان چندین جفت دوقلو داشته اند. آمار دوقلوهای این روستا در حال تزاید است و سال به سال تعداد دوقلوهای بیشتری در این روستا متولد می شوند.

روستای دوقلوهای هند

کشور هند ماًمن مربیان و مرشدان و راهبان مذهبی است و در هر گوشه از این کشور می توانید این كسان متورع را پیدا کنید که به ایفا مذهبیشان مشغولند. با این حال، یکی از عجیب ترین اسرار هند وجود مردی به نام پراهلاد جانی (Prahlad Jani) است. این مرد که در سال ۱۹۲۹ به دنیا آمده ادعا می کند که بیش از ۴۰ سال است بدون آب و غذا زنده مانده است و بدنش فقیر به غذا ندارد! در تمام این سال ها حكمت دانان و منتقدان تلاش کرده اند تا دست او را رو کنند، اما ظاهرا نتوانسته اند و هیچ دلیلی مبنی بر رد این ادعا پیدا نکرده اند.

در سال ۲۰۱۰، تیمی متشکل از ۳۵ محقق و دانشور تصمیم گرفتند یکبار برای هیچگاه جانی را مورد آزمایش قرار بدهند و صحت ادعاهایش را بررسی کنند. آن ها پرهلاد جانی را به مدت ۱۵ روز زیر نظر قرار دادند، اما متوجه شدند که او بدون غذا و آب در صحت و آرام کامل به سر می برد و هیچ مشکلی برایش پیش نیامده است. البته به وزیراعظم دولت هند، جزئیات این آزمایش هیچ گاه به طور رسمی منتشر نشده است. وصف چونی زنده مانده جانی بدون آب و غذا هنوز هم یکی از عجیب ترین اسرار هند است که بدون پاسخ باقی باقی است.

رمز و راز سفر به کشور هندوستان

ستون آهنی اسرارآمیز دهلی

همه ما می دانیم که آهن هنگامی که در برابر رطوبت و آب قرار می گیرد دچار زنگ زدگی و كهنگی خستگی می شود. خاصیت ضدزنگ بودن آهن در طول انقلاب تكنولوژی در تمدن های غربی کشف و مورد بهره وری قرار گرفت. با این حال، یکی از عجیب ترین اسرار هند وجود ستونی آهنی در دهلی هند است که بدون هیچ گونه روکش و فناوری خاص بیش از هزار سال است که بدون هیچ گونه زنگ زدگی و خوردگی، سالم باقی مانده است.

ستون پیروزی یا کرتی استامبا سازه ای با وزن ۶ تن است که در حدود قرن ۵ از جنس آهن ساخته شده است و بیش از هزار سال است که بدون هیچ گونه اثری از زنگ زدگی و خوردگی سالم و افراشته باقی خسته است. راز سالم اتراق این ستون توجه دانشمندان زیادی را به خود جلب کرده است اما هنوز هیچ جواب قطعی و مشخصی برای این موضوع پیدا نشده است.

رمز و راز سفر به کشور هندوستان

تنها فرضیه ای که می تواند فناناپذیری ستون آهنی دهلی را شرح موجه سازی دلیل تراشی روی آوری روی آوردن کند تلذذ برخوردار شدن از تکنولوژی و فناوری توسعه یافته است که در آن زمان برخورداری شده است. هرچند این اثر در حد فرضیه است و شواهدی دال بر درست بودن آن کشف نشده است.

روستای شانی شینگناپور

در ایالت مهاراشترا هند دهاتی کوچک و دورافتاده وجود دارد که به یکی از عجیب ترین اسرار هند تبدیل شده است. وقتی وارد این روستا می شوید بالافاصله متوجه می شوید که خانه های این روستا بدون قفل و بست هستند و حتی در هم ندارند! مردم ده جواهرات، پول و وسایل گرانقیمتشان را بدون هیچ گونه حفاظ و دربی در خانه رها می کنند و به سراغ کار خود می روند. نکته غیرقابل باور این که با وجودی که این خانه ها هیچ دربی ندارند در طول ۳۰۰ سال گذشته هیچ اعلان دزدی و سرقتی مشاهده نشده است.

رمز و راز سفر به کشور هندوستان

طبق باورها و افسانه های محلی روستای شانی شینگناپور توسط یکی از خدایان هندو به نام شانی حمایت می شود و هر دزدی که بخواهد از این شعشعه بخش و خانه هایش سرقت کند توسط این رب النوع گوشمال می شود و کور می شود! این باورها آنقدر در مردم عمیق و ریشه دار است که هیچ بانکی در روستا وجود ندارد و ایستگاه های پلیس هم چیزی به اسم سلول ندارند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رمز و راز سفر به کشور هندوستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments