Call Us

سردترین مناطق هند

سردترین مناطق هند
سردترین مناطق هند

سیاچین گلاسیر در شمالی ترین بخش کاراکورام قرار دارد و یکی از سردسیرترین محل ها هند و همینطور دنیا به شمار می رود. این ناحیه در اوج ۵۷۵۳ متری از سطح دریا قرار غمناك و شاهد درهرصورت باركش و سواری باردار ثقیل ترین بارش های برف در دنیاست که گاهی به بیش از ۱۰۰۰ سانتیمتر هم می رسد. دمای هوا در این ناحیه از هند بیش سرد است و ممکن است به ۵۰ درجه زیر صفر نیز برسد. حتی در تموز که فصل گرم سال منظور می شود دمای هوا حدود ۱۰ درجه زیر صفر است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی هند در مورد سردترین مناطق هند بیشتر می گوییم

سیاچین گلاسیر به دلیل آب و هوای سرد و کوهستانی که دارد تقریبا خالی از سکنه است، با این حال دو کشور هند و پاکستان دهه هاست که بر سر مالکیت این منطقه با یکدیگر مقاتله دارند. به همین دلیل منطقه سیاچین گلاسیر ناحیه ای سرباز قلمداد می شود و هزارها هزارگان ارتشی هندی و پاکستانی تاکنون جان خود را در این ناحیه از دست داده اند. در سال ۲۰۰۸ بخشی از این ناحیه به روی عموم باز شد، با این حال، هوای برفی و سرحد ناحیه همچنان آن را صعب العبور کرده اند و حتی هندی ها نیز برای بازدید از این ناحیه نیاز به مجوزهای لازم و امام دارند.

 سونامارگ

آخرین مورد از سردسیرترین مناطق هند سونامارگ است که یکی از پرطرفدارترین مقصودها سیاحت کشمیر نیز قلمداد می شود. این منطقه در ارتفاع بیش از ۲۸۰۰ متری قرار ملول و به همین دلیل زمستان هایی سخت و سرد دارد. به همین دلیل بخش عمده گردشگران در فصل تموز به سونامارگ سفر می کنند. دوروبر ناحیه را کوهستان های سربه فلک کشیده و برخی از قلل گمنام تپانچه هیمالیایی دربرگرفته اند و چشم اندازی کوهستانی و زیبا به وجود آورده اند. بیشترین مقیاس بارش برف و کاهش دما در ماه های دسامبر و ژانویه پیوستگی می افتد و در این دو ماه دمای هوا تا منفی ۶ درجه نیز کاهش پیدا می کند.

لاداخ

به ثالث مورد از سردسیرترین ناحیه ها هند یعنی منطقه لاداخ می رسیم. لاداخ در واقع یکی از دوست ترین و پرطرفدارترین مقصودها تماشا در هیمالیای هند است و در ایالت جامو و کشمیر قرار گرفته است. لاداخ یکی از مراکز مهم آداب شناسی تبتی به شمار می رود و مقصد کوهنوردان بسیاری است. در سال های اخیر به دلیل رغبت گردشگران به سفرهای جاده ای تبلیغات اضافی در مورد این منطقه انجام شده است. به ویژه کسانی که عاشق سفر جاده ای با موتورسیکلت هستند اشتیاق خاصی به این ناحیه کوهستانی و باشکوه دارند زیرا در لاداخ یکی از منحصربفردترین و مرتفع ترین جاده ها برای موتورسواری وجود دارد. در طول شتا بارش های درهرصورت باركش و سواری باردار ثقیل برف این ناحیه را سپیدپوش می کند و دمای هوا به منفی ۳۵ درجه هم می رسد. ناحیه لاداخ به جرات یکی از سردسیرترین ناحیه ها هند است و با قرارگیری در رفعت ۶۰۰۰ متری از سطح دریا شادخواری گذران و حیات را در آن زیاد شاق کرده است.

 گانگتوک

یکی دیگر از سردسیرترین محال هند گانگتوک نام دارد که این ناحیه نیز در هیمالیا و شهر گانگتوک در سیکیم قرار متاثر است. یکی از نکات جالب در مورد این منطقه این است که در مجاورت با سه کشور نپال، چین و بوتان قرار محزون است. برخی از منحصربفردترین کوه های هیمالیا در این منطقه قرار متاثر اند و به دلیل نزدیکی به قلل مرتفع یکی از محبوب ترین مرادها برای کوهنوردان است. منطقه گانگتوک در اوج ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار غمگین است و دمای هوا در طول زمستان به حدود ۴ درجه می رسد. به همین دلیل شتا هایی متجاوز هژیر و بد و خنک دارد و تكثر از گردشگران در این زمان برای لذت بردن از هوای نیكو و پاک کوهستان به گانکتوک سفر می کنند.

تاوانگ

شهر آرام و ساکت تاوانگ در سال های اخیر به یکی از مقصدها سیر مهم و یار تبدیل شده است. این شهر به دلیل بادهای شدید، طبیعت زیبا و فریفته کننده و فرهنگ غنی تبتی اش شهرت پیدا کرده است و یکی از هدف ها جانانه برای سفرهای ماجراجویانه در هند است. برخلاف اکثر نقاط هند که تابستان هایی داغ و سوزان دارند در ناحیه تاوانگ آب و آسمانی زیاد خنک و منتخب وجود دارد و دمای هوا در شتا حدود ۱۰ درجه است. اما در زمستان هوای منطقه علاوه سرد می شود و به منفی ۱۵ درجه نیز می رسد. هندی ها و کسانی که دوست دارند در زمستان شاهد بارش برف باشند در طول شتا به این ناحیه آفاق پویی سفر می کنند، چرا که در طول زمستان بارش برف در این ناحیه زیاد موافقت می افتد.

شهرستان دراس در منطقه کارگیل هند دومین مورد از سردسیرترین محال هند است و دمای هوای ناحیه در فصل شتا به منفی ۲۳ درجه نیز می رسد. این منطقه ییلاق و قشلاق دقیقا در کنار شاهراه Srinagar-Leh قرار نژند و در نزدیکی مرز هند و پاکستان قرار دارد. دراس در فراز ۳۳۵۰ متری از سطح دریا قرار غمناك است و به همین دلیل آب و فلكی هوازی دل كنده عاشق بیهوده اضافه گرمسیر و برفی دارد. دره دراس در ابتدای مسیر شاهراه Leh-Ladakh قرار گرفته  و اغلب آن را درب ای به لاداخ می نامند. حالا لاداخ کجاست؟ در مورد بعدی به این مایه می پردازیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سردترین مناطق هند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments