Call Us

سردترین مناطق هند

سیاچین گلاسیر در شمالی ترین بخش کاراکورام قرار دارد و یکی از سردسیرترین محل ها هند و همینطور دنیا به شمار می رود. این ناحیه در اوج ۵۷۵۳ متری از سطح دریا قرار محزون و شاهد درهرصورت باركش و سواری باردار ثقیل ترین بارش های برف در دنیاست که گاهی به بیش از ۱۰۰۰ سانتیمتر هم می رسد. دمای هوا در این ناحیه از هند بسیار سرد است و ممکن است به ۵۰ درجه زیر صفر نیز برسد. حتی در تموز که فصل گرم سال منظور می شود دمای هوا حدود ۱۰ درجه زیر صفر است. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی هند در مورد سردترین مناطق هند بیشتر صحبت می کنیم.

سیاچین گلاسیر به دلیل آب و هوای سرد و کوهستانی که دارد تقریبا خالی از سکنه است، با این حال دو کشور هند و پاکستان دهه هاست که بر سر مالکیت این ناحیه با یکدیگر مقاتله دارند. به همین دلیل ناحیه سیاچین گلاسیر ناحیه ای سپاهی قلمداد می شود و الوف سرباز هندی و پاکستانی تاکنون جان خود را در این منطقه از دست داده اند. در سال ۲۰۰۸ بخشی از این ناحیه به روی عموم باز شد، با این حال، هوای برفی و سردسیر ناحیه همچنان آن را صعب العبور کرده اند و حتی هندی ها نیز برای معاینه بررسی از این منطقه نیاز به مجوزهای لازم و شیخ دارند.

سونامارگ

آخرین مورد از سردسیرترین ناحیه ها هند سونامارگ است که یکی از پرطرفدارترین مرادها آفاق پویی کشمیر نیز محسوب می شود. این منطقه در حاصل بیش از ۲۸۰۰ متری قرار غمگین و به همین دلیل شتا هایی سخت و سرد دارد. به همین دلیل بخش عمده گردشگران در فصل صیف و زمستان به سونامارگ سفر می کنند. حواشی منطقه را کوهستان های سربه فلک کشیده و برخی از قلل شهیر بلند هیمالیایی دربرگرفته اند و چشم اندازی کوهستانی و زیبا به وجود آورده اند. زیادترین نمونه و غیراستاندارد بارش برف و کاهش دما در ماه های دسامبر و ژانویه ائتلاف می افتد و در این دو ماه دمای هوا تا منفی ۶ درجه نیز کاهش پیدا می کند.

سردترین مناطق هند

لاداخ

به ثالث مورد از سردسیرترین مناطق هند یعنی منطقه لاداخ می رسیم. لاداخ در واقع یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین مقاصد تماشا در هیمالیای هند است و در ایالت جامو و کشمیر قرار رنجیده است. لاداخ یکی از مراکز مهم نزاكت تبتی به شمار می رود و مقصد کوهنوردان بسیاری است. در سال های اخیر به دلیل عطش گردشگران به سفرهای جاده ای تبلیغات زاید در مورد این منطقه به كاربستن شده است. به ویژه کسانی که عاشق سفر جاده ای با موتورسیکلت هستند هوس خاصی به این ناحیه کوهستانی و باشکوه دارند زیرا در لاداخ یکی از منحصربفردترین و طویل ترین جاده ها برای موتورسواری وجود دارد.

در طول زمستان بارش های به هرحال برف این ناحیه را سپیدپوش می کند و دمای هوا به منفی ۳۵ درجه هم می رسد. منطقه لاداخ به جرات یکی از سردسیرترین بلوكها هند است و با قرارگیری در فراز ۶۰۰۰ متری از سطح دریا معیشت خوش گذرانی كردن و حیات را در آن علاوه آسان کرده است.

سردترین مناطق هند

گانگتوک

یکی دیگر از سردسیرترین مناطق هند گانگتوک نام دارد که این منطقه نیز در هیمالیا و شهر گانگتوک در سیکیم قرار متاثر است. یکی از نکات جالب در مورد این ناحیه این است که در نزدیكی با سه کشور نپال، چین و بوتان قرار غمناك است. برخی از منحصربفردترین کوه های هیمالیا در این منطقه قرار غمگین اند و به دلیل نزدیکی به قلل مرتفع یکی از دلبر ترین هدف ها برای کوهنوردان است. منطقه گانگتوک در حاصل ۱۶۰۰ متری از سطح دریا قرار ملول است و دمای هوا در طول شتا به حدود ۴ درجه می رسد. به همین دلیل شتا هایی افزون نیك و خنک دارد و فراوانی از گردشگران در این زمان برای لذت بردن از هوای نیك و پاک کوهستان به گانکتوک سفر می کنند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سردترین مناطق هند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

مرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  

مقالات تصادفی

Recent Comments