Call Us

غذاهای لذیذ هندی

هندی ها در طول تاریخ فرهنگ های بسیار زیادی را دیده اند و دلیل اصلی این امر جنگ ها و ورود و خروج کشور های مختلف در این کشور است. از همین رو فرهنگ مردم این کشور مجموعه ی تلفیق فرهنگ های بسیار زیادی است. نمونه ی این امر را در غذاهای لذیذ هندی می توانید بیابید.

 

کشور هند با آرایش آراستگی های فراوانش یکی از خواسته ها گردشگری مهم جهان می باشد. مع الاسف به خاطر جنجال زیاد و فقر شدید در فراوانی از منطقه ها آن به نکات سالم توجه کافی نمی شود. همین امر موجب شده آب شربت آن ها علاوه رنجه باشد. همچنین تكثر از مردم این کشور گیاهخوار هستند و گوشت هایی که اطعمه با آن تهیه شده اند ممکن است الباقی و فاسد شده باشند.  تا چند نکته که می تواند از بدحال شدن شما توسط غذا در هند جلوگیری کند را ملاحظه کنیم.

اطلاعات سفر به هند

فقط غذای پخته تازه بخورید. این بلوز بی آستین راه برای مریض نشدن از طریق باکتری یا انگل می باشد، پختن غذا اکثر آن ها را می کشد.
سالاد، آبمیوه یا هرچیز خام دیگری را نخورید. مواد خام به اجبار با آب چرك شسته می شوند که برای شما مشکل معدی ابداع می کنند. اگر خام خوار می باشید، توصیه می کنیم در هند رژیمتان را دگرگونی دهید.
فقط در بار های معتبری غذا بخورید که شلوغ هستند. یا وقتی كه قصد دارید غذای سالم و لذیذ و بی مزه دلچسب بخورید هتل های ۴ و ۵ ستاره را آروین کنید.
به هیج وجه از دستفروش ها غذا نخرید. بعضی از مردم به دروغ می گویند که غذای دستفروش ها را خورده و مریض نشده اند، غیرقابل انكار است که آزمون این کار ارزش مریض شدن را ندارد.
پروبیوتیک ها و محصولات ذغالی فوق العاده می باشند. پروبیوتیک ها باکتری های مفید معده را حصانت کرده، هضم را آسان می کنند و وثوق طبیعی بدن را تكثیر و كاهش می دهند. این محصولات برای سفر به هند اضطراری می باشند. از طرفی دیگر قرص های ذغالی یکی از كامل بلوز ركابی راه های ایستا کردن لینت مزاج و قبض و اسهال خونی می باشد. این قرص ها به سرعت سموم یا میکروب هایی که باعث مشکل می شوند را جذب می کند. مثل ابتدا از دکترتان هم تدبیر بگیرید.

توصیه غذایی

از غذاهای خیلی تند اجتناب کنید.
فرض کنید زمانی را که در هند هستید، گیاهخوار شدید. هند کمترین میزای مصرف گوشت در جهان را دارد. گوشت هایی که من دیده ام متجاوز بیمار می باشند و اغلب در هوای آزاد و گرم درحالی که مگس ها دورشان وزوز می کنند معلق و نصب شده اند. لپ به خاطر براهین مومن هند، ایالت ” ماهراشترا” گوشت گاو را به طور کامل ناشایست کرده است. قصد من این است که اگر می توانید در هند گیاهخوار شوید تا شك ابتلا به سموم غذایی خطرناک کاهش یابد.

از شكم پرستی و كم خواری غذا در هند تحاشی کنید، چرا که گوارد و دستگاه بدنی شما را ناتوان سازی ناتوان كردن کرده و استحاله به هدفی برای باکتری می شوید.
طی خوردن غذا در هند از دستانتان مصرف کنید. لذت خواهید برد! دستانتان اغلب تمیزترین ظروف هستند چرا که شما می دانید دست هایتان تمیز هستند یا خیر و لذت كاربرد از آنها ارزش آزمایش کردنش را دارد. هم چنین به یاد داشته باشید که از ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.
كافه های محلی تمام وعده های غذایی را به شما به مبلغ ۱ دلار می دهند! به سلامت توجه کنید و فقط به بلوز بی آستین و شلوغ ترین كافه ها بروید. از نفوس محلی رایزنی بگیرید.

دست فروش

غذا در هند در محیط خانه و قبیله لذت بخش است اما باید دوراندیش باشید. دوباره تکرار می کنم باید بپا باشید از شیر آب ننوشید و فقط غذای پخته بخورید. هم چنین خیلی سریع غذایتان را نخورید زیرا آنها بشقابتان را مجددا پر خواهند کرد و بویه دارند که آن را بخورید و حتی شاید شما را مجبور به خوردن کنند.

فقط از آب عصمت شده بنوشید. آب شیرهای آب در هند همگی نجس و پاك هستند. آشامیدن آب معدنی پاكیزگی شده به شما کمک می کند که مریض نشوید. برندهای پیشنهادی ” بیزلری” “کنیلی” و “آکوافینا” می باشند. بقیه برندها قابل اتكا نیستند.زیاد آب بنوشید. هند طبق معمول گرم و خشک می باشد. برای اینکه سالم و قوی بمانید یومیه آب اضافی بنوشید.

اگر فی الفور گشت و گذار هستید یک طهر کننده آب ولی داشته باشید. در اوضاع نادر که آب تصفیه شده در دسترس نیست، یک فیلتر آب جیبی کاتادین یا لااقل و اكثراً یک lifestraw (نوعی صافی آب) لزوم خواهید داشت تا بتوانید آب سالم از رودخانه های جاری تهیه کنید. در صورت امکان آن را بجوشانید و هم چنین می توانید برای ایمنی سكینه افضل از قرص های لادین Lodine  استفاده کنید.
آب نارگیل فوق العاده است نارگیل های تازه آب بدن شما را خیلی خوب مطمئن و مشوش کرده ،الکترویت های شما را ازدیاد داده و ناراحتی های معده شما را ناپدید می کند حتماً اگر از پاكی نی و چاقویی که طرف معامله استفاده می کند راضی نیستید آب نارگیل ننوشید.

خوراکی

چای برای اول صبح عالی است. چون دارای زنجبیل و هل می باشد به هضم غذا کمک می کند. مادامی که چای را در حال جوش ببینید و مطمئن شوید که فنجان تان تمیز است مشکلی ایجاد نمی کند .قیمتش هم اكثر از ۱۰ روپیه نیست.
با تمام ضررهای کوکاکولا در هند می توانید از پاکیزه بودن مطالب داخلش بزینهار باشید و آن را با خیال راحت بنوشید. مطمئنم یک کوکای خنک در یک بعد از ظهر داغ در هند خیلی می چسبد.
الکترولیت ها هم اجباری اند .اگر شكم روش بگیرید برای هیدراته توقف به الکترولیت نیاز دارید منظور من این است که یک بسته از خانه بیاورید چون در صورت خرید در هند ممکن است کیفیتشان دامن باشد یا مزه فصیح داشته باشند.
در نوشیدنی هایتان از یخ مصرف نکنید چون یخ ها از آب با کیفیت بن تهیه می شوند به شما عبرت می کنم از جلاب های حاوی یخ احتراز کنید .اگر معجون شما مثلا کوکا کوکا در یخچال یخ زده باشد مشخصا مشکلی وجود ندارد.
دندانهایتان را با آب نشویید .درست است که سخت به نظر می رسد اما دندانهایتان را با آب تمیزی شده شستشو دهید .دلیلش هم این است که لثه شما می تواند به رونق خون شما راه پیدا کند و ازاین رو تعفن وارد بدن شما شود.

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “غذاهای لذیذ هندی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments