Call Us

چند فستیوال و جشن معروف سرزمین 72 ملت، هند

چند فستیوال و جشن معروف سرزمین 72 ملت، هند
چند فستیوال و جشن معروف سرزمین 72 ملت، هند
چند فستیوال و جشن معروف سرزمین 72 ملت، هند

هند جزء معدود کشورهایی است که بیشترین فستیوال ها را با تنوع فرهنگی بالا برگزار می کند، شبه قاره هند با وسعت و  شرایط محیطی مناسب دومین کشور پر جمعیت دنیا است. هند دارای اقوام زیادی با ادیان متفاوت و گوناگونی است و همه ساله به خاطر این جذابیت هایی که دارد، مسافران و جهانگردان زیادی را به خود جذب می کند.

فستیوال های هند

فستیوال های هند

کشور هند معابد و مراکز دینی خیلی زیادی دارد و جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی هند یکی از شاخصه های گردشگری این کشور پهناور محسوب می شود. در ادامه این بخش از مقالات اطلاعات سفر به معرفی چند فستیوال و جشن معروف سرزمین ۷۲ ملت، هند می پردازیم.

جشن گانش چاتوری

جشن گانش گاتوری به مدت یازده روز در ماه های آگوست و سپتامبر برگزار می شود. این جشن به مناسبت زادروز تولد خدای مذهب هندو لردگانش در معابد این کشور و با نماد فیل برگزار می شود و یکی از با اهمیت ترین فستیوال های هند است.

در روز اول مراسم مجسمه هایی با شمایل فیل در هر خانه و کوی و برزن آراسته می شود و در روز آخر روز یازدهم به عنوان نمادی از خدای گانش، مجسمه فیل عظیمی را آراسته و در خیابان ها به حرکت در می آورند و مردم با همراهی آن به رقص و پایکوبی می پردازند.

جشن رنگ ها

معروفترین جشن مردم هند در دنیا جشن رنگ هاست که هر ساله به خاطر هیجان باللایی که دارد، مردم زیادی را از سراسر دنیا دور هم جمع می کند. این جشن هرساله در ماه مارس و یا فروردین ماه برگزار می شود. در این روز مردم هند سعی می کنند لباس های روشن بپوشند و پودرهای رنگی و آب را به سمت یکدیگر بپاشند.

جشن رنگ ها

جشن رنگ ها

جشن خدایان

این مراسم یکی از باشکوه ترین مراسم مذهبی کشور هند می باشد، نه روز اول این مراسم به خدای ناواراتری اختصاص دارد که مادر خدایان هندو می باشد و برای ستایش از او برگزار می شود. این مراسم با رقص و پایکوبی همراه بوده و رقص چوب یکی از آیین های زیبای این جشن است.

روز دهم مربوط به جنگ و ستیز لردراما با همراهی دورگا بر ضد نیروی شیطانی ماهیشاسورا می باشد. برای مراسم مجسمه بزرگی از دورگا بوجا را می ورند که با سنت رقص و آواز همراه است. در حین مراسم انواع رقص های سنتی به همراه داستان سرایی و نمایش های مذهبی همراه است. لازم بذکر است که این مراسم در اواخر سپتامبر و یا اوایل اکتبر برگزار می شود.

جشن اونام

اونام یکی از سنتی ترین و زیباترین جشن های هندوستان می باشد. جشن اونام به مدت ده روز بعد از برداشت محصول برگزار می شود. این جشن برای سپاسگزاری از خدا برای برداشت محصولات می باشد و تمام اعضای خانواده درآن شرکت دارند.

جشن اونام

جشن اونام

جشن دیوالی

این جشن به مدت پنج روز در آغاز سال نو برگزار می شود و آن را با نام های روشنایی و نور نیز می توان معرفی کرد. از شاخصه های این جشن این است که مردم هندوستان شمع یا فانوس هایی روشن می کنند و همه در محلی دور هم جمع شده و به آتش بازی مشغول می شوند.

دلیل این کار مقدس بودن آتش در مذهب هندو است. در این مذهب آتش نماد پیروزی خدا بر شیطان و یا روشنی بر تاریکی می باشد. جشن دیوالی هر ساله در ماه اکتبر و نوامر برابر با ماه آذر برگزار می شود.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چند فستیوال و جشن معروف سرزمین ۷۲ ملت، هند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments