Call Us

هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد

هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد

هندوستان از جمله کشورهای زیبای آسیاست که در کنار چین چیزی حدود یک سوم از جمعیت کل جهان را تشکیل می دهد. میزان بسیار زیاد جمعیت در این کشور باعث شده تا اختلاف طبقاتی بسیار زیادی میان مردم آن وجود داشته باشد اما با این وجود بد نیست بدانید که هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد است که در سال های آتی مطمئنا می تواند تبدیل به یکی از غول های اقتصادی جهان شود؛ با اطلاعات سفر به هند همراه ما باشید تا بیشتر درباره اقتصاد این کشور صحبت کنیم.

هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد

جغرافیای شبه قاره‌ای این کشور، یعنی احاطه این کشور توسط آب‌های كران ها در کنار کوهستان هیمالایا که در شمال هند از خروج رطوبت جلوگیری می‌کند،‌ آب و هوای ویژه و سرزمین پربرکتی را برای هندی‌ها فراهم مخلوق است.

سرزمین پربرکت در کنار ادویه‌هایی که از دیرباز، سوغات مسافران از هند بوده است،‌ موجب نقصان چشمگیر جمعیت در این ناحیه به حدود ۱٫۲ میلیارد نفر شده است. هند پس از چین پرجمعیت‌ترین کشور جهان است. بنام است که «بیشتر هندی‌ها در کنار خیابان به دنیا می‌آیند، در همان‌جا تعیش می‌کنند،‌ در همان‌جا می‌خورند و قضای حاجت می‌کنند،‌ و در همان‌‌جا می‌میرند.» هند در حدود ۸۰۰ سال تحت حکومت غزنویان و گورکانیان قرار داشت که اصطلاح فارسی را در آن کشور ترویج می‌کردند. اما در ۱۸۳۲ میلادی، واژه سازش انگلیسی جایگزین فارسی شد و هم اکنون نیز در زیور آیین اساسی این کشور، تعبیر هندی و انگلیسی به عنوان دو واژه سازش رسمی شناخته می‌شود. شناخته‌شده‌ترین اثر بجامانده از دوره پیشااستعماری در هند، صومعه بزرگ تاج‌محل است.

هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد

سرانه سرمایه گذاری مستقیم خارجی هند در سال مالی ۲۰۲۷ به ۱۲۰ میلیارد دلار برسد که این میزان دو برابر سرانه کنونی سرمایه گذاری بیرونی هند است. ‘ادهار کارت‘ که یک شماره منحصر بفرد ۱۲ رقمی حاوی اطلاعات جمعیتی است در قناعت دیجیتالی هند یکی از ابراز مهم تائید ماهیت وجود برای دسترسی به خدمات مالی و بانکی محسوب می شود. درحال حاضر بیش از ۲۷۰ میلیون حساب بانکی با استفاده از ادهار کارت باز شده است. هند از جمله کشورهایی است که ارزش واحد پولی آن روپیه از ماه مه سال ساری حدود ۲۰ درصد خویشاوندی به دلار کاهش یافته است.

افت ارزش واحد پولی قدرت های نوظهور اقتصادی تزاید قیمت محصولات وارداتی و تورم را در این کشورها در پی خواهد داشت. ایجاد تغییرات احتمالی در سیاست های پولی بانک مرکزی آمریکا و کاهش میزان تزریق پول به سیستم اقتصادی این کشور موضوعی است که از آن به عنوان عامل مجازی سقوط ارزش پول این کشورها یاد می شود. خروج هنگفت سرمایه از کشورهای دارای قناعت نوظهور چون برزیل و هند پدیده ای دیگری بود که پس از مشخص شدن قابلیت بانک مرکزی آمریکا جهت اعمال تغییراتی در سیاست پولی این کشور به حیات آمد.

هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد

ارقام اشتغال کل تنها هر چند سال یک بار منتشر می‌شود، اما پی جویی موجود برای برخی از صنایع مهم نشان از رکود یا حتی افت در كسب می‌دهد. یک ملاحظه درنگ توسط دفتر تتبع نشان می‌دهد در بخش‌های منتخبی میزان حرفه كار در سپتامبر ۲۰۱۵ نقصان یافته است اما این رشد اکثراً در بخش‌های IT، برون‌سپاری فرآیند کسب‌وکار، نساجی و پوشاک بوده در حالی که مشغولیت در صنعت خودرو، الماس و زیورآلات و حمل‌ونقل واقعاً کاهش یافت. با هستی و عدم این، افزودن تنها ۲۷۲ هزار شغل در هشت بخش مجازی میانه روی و اسراف در یک سال گذشته به سختی یک نشانه مثبت دریافت جمع آوری می‌شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “هند، کشوری با اقتصادی همواره رو به رشد”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments