Call Us

راهنمای سفر به گوا

راهنمای سفر به گوا
راهنمای سفر به گوا
راهنمای سفر به گوا

گوا شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است که شامل بندر گوا و شهر گوای کهنه یا شهر قدیمی گوا در فاصله ۴۰ کیلومتری آن است. این شهر بندری در بین تمام رده های سنی و گروه ها، یک منطقه جذاب گردشگری مهم در کلاس جهانی به شمار می رود. از لحاظ مساحت ایالت کوچکی از هند است اما هزاران توریست و گردشگر را از سراسر جهان جذب خود کرده است. به علت زیبایی های طبیعی خیره کننده ای که دارد، نه تنها توریست های هندی بلکه توریست هایی از دیگر کشورها برای لذت بردن از تعطیلات خود به گوا مسافرت می کنند. پس با راهنمای سفر به گوا همراه شوید.

سفر به گوا

سفر به گوا

گوا در عین حال یک نقطه گردشگری بسیار محبوب و پر طرفدار در بین زوج های جوان است که هر ساله هزاران عروس و داماد ماه عسل خود را با تورهای گوا در این شهر سپری میکنند. شما در این شهر تقریبا همه چیز میتوانید خرید کنید که تور ماه عسل شما را فراموش نشدنی و لذت بخش میسازد.

هتل­ها و تفرجگاه های گوا

در سفر به گوا می توانید با اقامت در هتل ها و تفرجگاه های کلاس جهانی لذت ببرید. بسته به بودجه خود شما میتوانید در هتل های ۲،۳،۴،۵ ستاره این شهر اقامت داشته باشید. تفرجگاه های آن به سبک خانه های ییلاقی و ویلایی با اتاق دوبلکس هستند که در آن شما میتوانید احساس کنید که در خانه خود به دور از هرگونه ناراحتی قرار دارید. مهم ترین و معروف ترین هتل های گوا شامل سیداودی، پارک حیات، تاج اگزوتیکا، لیلا، هتل ماریوت، تفرجگاه چمنی، تفرجگاه نزری و غیره است.

هتل های گوا

هتل های گوا

مراکز خرید گوا

بدون خرید از گوا، تور گوا تکمیل نمی شود. در طول بازدید از این شهر، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید از مراکز خرید گوا خریداری کنید. شما می توانید از بوتیک های شیک، اقلام فشن متعددی کالاهای آنتیک و قدیمی، مبلمان های کنده کاری شده، سکه های قدیمی اسباب بازی های سنگی، سنگ های مرجانی، برنجی جاست، پوشش های ساحلی گردن بند، انگشتر ، حلقه و بسیاری چیزهای دیگر خریداری کنید. چیزهای دیگری که می توانید خرید کنید، بادام هندی با انواع مختلف نمکی، ادویه زده، و ساده.

مراکز خرید گوا

مراکز خرید گوا

جشنواره و رویداد های فرهنگی گوا

شهر گوا یک ایالت با غنای فرهنگی معروف به خاطر فستیوال های رنگارنگ و رویداد های مختلف و تعدد آن است. کارنیوال یکی از مشهورترین فستیوال های هند و رویداد های فرهنگی سالیانه این شهر است که برای ۳ روز جشن گرفته میشود. شوی رقص قرمز و سیاه، مدهای لباس رنگارنگ، توزیع جوایز مختلف از سوی پادشاه هند، خواندن آوازها به سبک نیاکان و گذشتگان، از جمله رویدادهای مهم و پرطرفداری است که شما میتوانید در طول جشنواره کارنیوال از آن لذت ببرید. دیگر رویدادهای مهم فرهنگی گوا، عید نرون، عید بانوی، عید سنت لاورینس پاپ، جشنواره موسیقی ضرب و ماز، جشنواره میراث گوا و غیره است.

فستیوال های گوا

فستیوال های گوا

جاذبه های گردشگری گوا

گوا بهشت استوایی هند در سواحل شرقی این کشور واقع است و یکی از زیباترین ایلات های این کشور به شمار می رود . از هر لحاظ، گوا هدیه از مادر طبیعت به کشور هند است. از مناظر و چشم اندازهای باشکوه آن گرفته تا مردمان سرزنده. جاذبه های گردشگری گوا، شامل هر چیزی برای لذت بردن است.

سواحل شنی گوا

گوا پایتخت سواحل شنی هند به شمار میرود. زیبایی طبیعی سواحل شنی در شهر گوا، گردشگران و توریست های فراوانی را از سراسر جهان جذب میکند. نام تعدادی از سواحل شنی معروف شهر گوا: شامل آرامبول، آنجونا، باگا، بوگمالو، ماجوردا، کولوا، بنالیم، آگوادا، سواحل شنی بنوالیم، و بسیاری دیگر از سواحل شنی است. درختان  جنبان نارگیل در نزدیک سواحل شنی، زیبایی این سواحل را صد چندان میسازد. بسیاری از تفرجگاه ها و هتل ها در نزدیکی سواحل شنی واقع هستند. بنابراین شما میتوانید از زیبایی سواحل شنی از پنجره از بیرون لذت ببرید.

سواحل شنی گوا

سواحل شنی گوا

گوا که به وسیله دریای عرب احاطه شده است ، دارای یک ساحلی ۱۲۵ کیلومتری است . این خط ساحلی طویل به سواحل غیر بومی متعددی تقسیم می شود. این گستره های ماسه با حاشیه درختان گل، افتخار کلی شهر گوا است.

جهانگردان از اقصی نقاط جهان، شهر گوا را تنها به علت این سواحل شنی برای سفر انتخاب میکنند. آنها از گذراندن تعطیلات خود در سواحل مختلف گوا با فعالیت هایی مثل حمام آفتاب ، شنا و ورزش های آبی لذت می برند. برخی از سواحل شنی جذاب گوا شام آنجوانا ، آرامبول ، باگا، بوگمالو، بنالیم ، کولوا، کوندولیم، مورجیم، ماندرم و غیره است.

در زمان وقت گذرانی در این سواحل دیدن از جوار شنبه بازار گل و گیاه و شنبه شب بازار دهکده آوپورا در نزدیکی سواحل باگا را فراموش نکنید.

کلیساها و معبد گوا

بعد از گذراندن زمانی در سواحل گوا، می توانید به دیدن برخی از کلیساها و معابد معروف این ایالت بپردازید. گوا، مخلوطی از فرهنگ کونکانی و پرتغالی است که بواسطه آن، پیدا کردن کلیساها و معابد زیبای آن در هر گونه و کنار این ایالات آسان است. زائران از نقش های مختلف این کشور ، این مکان های مقدس را زیارت می کنند و برای آن ادای احترام می کنند. اکثر کلیساهای شهر گوا دارای معماری دوران مسیحیت است که در زمره مکان های میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است.

معابد گوا

گوا از تعداد زیادی معابد و پرستشگاه های معروف برخوردار است که نماد بزرگی از هنر باستان شناسی قدیم به شمار می رود. در گوا، چندین معبد معروف وجود دارد که از آن جمله می توان به معبد سری ساتتاکوتیز دارا ، سری آناتانا ، چاندر شوار ، کریشنا ، کاماکنتی و غیره اشاره کرد.

معابد گوا

معابد گوا

کلیساهای گوا

کلیساهای موجود در شهر گوا، نماد بزرگی از برتری باستان شناسی و معماری است چند مورد از معروف ترین کلیساهای شهر گوا، کلیسای سنت کاتدرال ، کلیسای ایماکولات ، کلیسای سنت فرانسیس خاویار ، کلیسای بانوی روزاری و غیره به شمار می رود.

کلیساهای گوا

کلیساهای گوا

قلعه ها و دژهای گوا

قلعه ها و دژها ، داستارنان در ایاتیک تاریخ گوا را نشان می دهند . در گوا چندین قلعه و دژ معروف و پرطرفدار شامل قلعه آگوادا، قلعه چاپورا ، قلعه کورجوم و قلعه ترخول ، وجود دارد.

قلعه ها و دژهای گوا

قلعه ها و دژهای گوا

پارک های ملی و حیات وحش گوا

گوا مانند دیگر ایالت های هند مناطق حفاظت شده حیات وحش و پارک های ملی را تقویت می کنند این مناطق حفاظت شده شامل گونه های محلی گل و گیاه و جانداران این ایالت هستند. با سفر به این مناطق حفاظت شده، گردشگران نگاهی زیر چشمی به حیات وحش این گونه ها خواهند داشت. برخی از پارک های ملی و مناطق حفاظت شده حیات وحش این ایالت، شامل منطقه حفاظت شده حیات وحش پوندلا، منطقه حفاظت شده پرندگان سلیم های منطقه حفاظت شده حیات وحش ماندوبی زواری، منطقه حفاظت شده حیات وحش کوتیگائو، و پارک ملی موام است . در این نواحی جنگلی علاقه مندان به طبیعت می توانند محامبا، گاومیش هندی گرانر وحشی ، خوک وحشی ، خفاش میوه خوار ، شغال ، کوروکودیل ، لاک پشت و انواع مارها و انواع مختلف پرندگان را مشاهده نمایند.

پارک ملی گوا

پارک ملی گوا

جدای از این مناطق گردشگری ، گوا در عین حال دارای مناطق خوب گردشگری بیشتری مثل دو قلعه و دژ بنام های قلعه ترخول و قلعه چوپرا ، آبشار آروالم، آبشار دادساگار، چشمه کساروال، دریاچه مایم، و کشتزارهای ادویه جات و غیره است.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “راهنمای سفر به گوا”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments