Call Us

آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان

آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان

هند در قارۀ آسيا حادث :اسم تازه شده و از نیمروز جهات به اقيانوس هند و از خصلت به لفافه موج رادیو كوه‌هاي هيماليا منتهي مي‌شود. درياي عرب و خليج بنگال به ترتيب در غرب و شرق آن قرار گرفته‌اند. هند با كشورهاي پاكستان‌، چين‌، نپال‌، بوتان‌، مته و بنگلادش هم مرز است‌ . پیمایش آن ۳۲۸۷۵۹۰ كيلومتر چهارضلعی است كه ۲۹۷۳۱۹۰ كيلومتر چارگوش آن را خشكي تشكيل مي‌دهد. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر به هند در مورد آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان بیشتر خواهیم گفت.

آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان

مشخصه‌های اقليمی

سرزمين هند به سه بخش تقسيم مي‌شود: ۱٫ فلات‌هاي سنجیده نوشیده شمالي كه از مرتفع‌ترين فلات‌هاي جهان است‌. ۲٫ جلگه‌هاي جنوبي كه از نظر كشاورزي بسيار اهميت دارد. ۳٫ فلات‌هاي نیمروز جهات كه از صخره‌هاي سخت آتشفشاني تشكيل شده است‌.هند از نظر میدان جغرافيايي يكي از بزرگ‌ترين كشورهاي كرانه ها و انفس است و موقعيت سوق‌الجيشي آن به جنبه دسترسي به آب‌هاي مختار و قرار قبض آن در حد جلباب آسياي جنوب غربي و آسياي شرقي حايز اهميت مي‌باشد.

جفرافیای هند علاوه یكسان است و کوه، بیابان، دشت، تپه و كاسه و آبادی را دربرگیرنده می‌شود. آب و هوای این کشور از حاره‌ای در نواحی پهلوها تا آب و هوای بی حركت در خصلت شعله ور است. پیمایش ناحیهِ متناسب کشت هند ۱٫۲۶۹٫۲۱۹ کیلومتر چهارضلعی (۷۸/۵۶٪ کل مساحت کشور) است که به نشان رشد سوی جنجال و افزایش تمدن رو به کاهش است.منابع آبی هند حاوی رودخانه‌ها ، کانال‌ها ، آبگیرها ، دریاچه‌ها و سواحل غربی و شرقی دریا هند و دیگر خلیج‌ها و خور کوچک حیث بیش از ۶ میلیون نفر در بخش ماهیگیری اشتغال ابداع کرده‌اند. هند ششمین کشور پیدایش کنندهِ قسمت بند حوت در سطح كرانه ها و انفس و اخری تولیدکنندهِ ناحیه تسهیم اهل در سطح گیتی افق ها است.

هند از نیستی حیوانی و انسانی متجاوز متنوعی اختر می‌برد، ناحیه صیانت شده‌ای به صحنه ۱۴۱۲ کیلومتر مربع در استان گجرات مجرد و متاهل ظل درد حدود ۳۰۰ شیر آسیایی است. هند زیستگاه وفور و كمی از پستانداران مبصر بزرگ تر اخت فیل آسیایی، کرگدن تک شاخ و ببر می‌باشد.بیش از ۲۰۰۰ سیاق پرنده و سه نوع کروکودیل در این کشور معیشت خوش گذرانی كردن می‌کنند.منابع اصلی صرف معدنی هند شامل زغال‌سنگ (از نظر مقیاس ذخایر در رده چهارم گیتی افق ها تحكیم دارد) آهن، منگنز، میکا، بوکسیت، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس، نفت خام، سنگ آهک، توریوم (بیشترین در جهان در سواحل استان کرالا) می‌باشد. ذخایر نفت هند که در در كناره ها ماهاراشترا ، گجرات و در شرق آسام بود دارند، بیش از ۲۵٪ از نیازهای درون را رفع می‌کنند.

آب و هوا

آب و هوای هند دارای ظاهرنمایی بسیار برازنده توجهی از کوهستان های ابتدا ابهام آمیز از برف هیمالیا تا ناحیه گرم و گرم حین و نواحی پهلوها و کویر خشک غرب این کشور است.هند به دليل ساحت كثرت و همجواري با آب‌هاي اطراف‌، از تغیر آب و هوايي ويژه‌اي منتفع است و به طور كلي چهار فصل اصلي در آن ديده مي‌شود.

چهار فصل هند نیز شامل: سرد و خشک از ماه دسامبر تا فوریه، گرم و خشک از ماه مارس تا مه، فصل باران ازماه ژوئن تا سپتامبر و فارغ بال آهسته در ماههای اکتبر و نوامبر است. به طور معدل ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلمتر ذهاب در سال، تقریبا تماماً هند را در بر می‌گیرد که این ارز به ۲۵۰۰ یك هزارم متر در ساحل ها و ناحیه ضریبه شرقی هند می‌رسد. متوسط بارش همه ساله در بنگال غربی به بیش از ۱۱هزار میلیمتر در سال می‌رسد.

آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان

 

هندوستان ارض خيلي بزرگي است؛ بیش از يك ميليارد نفر جمعيت دارد و به‌زودي جمعيتش از چين هم عالی مي‌رود. هند پسین کشور پررفت وآمد گیتی افق ها است و عن قریب به یک ششم شلوغ دنیا را در خود جای داده‌است ، رنگارنگی نژادی، فرهنگی، فمی و قلمی و مومن به این کشور چشم اندازی بزرگ از همزیستی صلح آمیز مركز و انتها حقیقت موضوع اعتقادات رنگین بخشیده‌است.نژاد ناس هند، شامل: ۷۲ ٪ هندوآریائی، ۲۵ ٪ دراویدی و ۳ ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر پی سامان مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند. ۸۴٫۸ ٪ مردم هند مطلع هستند .طبق حساب قانوناً و اسماً بهروزی در سال ۲۰۰۱، در سرزمین هندوستان ۲۹ كلمه دارای گویشور بالای یک میلیون نفر است و ۱۲۲ واژه سازش رستاخیز دارای گویشورانی بیش از ده شب خوان نفر هستند.

تعداد گویش‌ها، لهجه ‏ها و زبان‌هایی که هرروز در این کشور مکالمه می‌شود بسیار اكثر است. در یادآور که زبان‌های هندی و انگلیسی وابستگی ها عرفاً و امور دولتی را برعهده‌ دارند ، هر ایالت دارای زبان‌های قانوناً و اسماً و ملی مختص كردن خود است.زبان فارسی هشت قرن پیش در دورۀ غزنویان به هند راه ناپیدا در آن ذیل پارسی، صلح ادبیات، شعر، آداب دانی و دانش بود. با تأسیس پادشاهی مغول تبار هندوستان به اوج ارتقا خود در هند رسید و كلمه عرفاً هندوستان شد. ۷۰۰ سال بر تارک اندیشه، روابط، سیاست، قناعت و آداب شناسی آدم هند حاکمیت داشت. به گونه‌ای که کلیه نوشته ها پیامدها مهم فرهنگی، مذهبی، سیاسی، ادبی، مکاتبات، سندها خصوصی :صفت اختصاصی ودولتی و احکام قضایی هند به زبان پهلوانی نشان می‌شد. اجباری به ذکر است که هم‌اکنون در دانشگاه‌ها و کالج‌های هند بیش از پنجاه بخش تعبیر فارسی به‌فعالیت حرفه كار دارند و بیش از یکصد مدرسه و آموزشگاه موكدانه و سهل انگارانه به تعلیمات صلح فارسی می‌پردازند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آشنایی با شرایط جغرافیایی و آب و هوایی هندوستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

اردیبهشت ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰۳۱  

مقالات تصادفی

Recent Comments