Call Us

بهترین بازارهای گل فروشی هندوستان

هندوستان کشور تغیر است و این تنوع رنگی را در لباس ها و خوش گذرانی یومیه مردم هم می توانید مشاهده کنید. در این میان، گل در فرهنگ هندو نشیم خاصی دارد و هندی ها در اکثر رسوم های متورع و سنتی از گل استفاده می کنند. بازارهای گل هند مکانی رویایی و بی نظیر است که هیچ شباهتی با گل فروشی های بزرگ و مدرن ندارد. در این بازارها سبدهای چوبی بزرگ پر از گل های رنگی با قیمت ارزانی به فروش می رسند. هندی ها این گل ها را به صورت گردنبندهای زیبا در می آورند و در سنن های پرهیزگار و عروسی و … به نشانی تبرک كاربرد می کنند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی هند در مورد بهترین بازارهای گل فروشی هندوستان  بیشتر می گوییم.

بازار گل قاضی پور

اکثر گردشگرانی که به هند سفر می کنند سفر خود را از دهلی آغاز می کنند. اگر شما هم قصد سفر به این شهر را دارید می توانید از یکی از تاپ :صفت عالی بازارهای گل هند دیدن کنید. اگرچه این خریدوفروش در طول روز هم فعال است اما برای اینکه این آروین معطر و بدبو و خوشرنگ را به كامل بلوز ركابی شکل داشته باشید باید کمی صبح خیز باشید. ساعت ۳ صبح اگر وارد این تیمچه گل شوید مطمئنا مدهوش عطر و بو و رنگ گل های تازه می شوید. غرقه های گل با رشته های گل تزئین شده اند و سبدها و سینی های پر از گل با قیمتی  بیش كم قیمت به فروش می رسند. می توانید بعد از سركشی از این تیمچه زیبا با یک بغل گل ساده به هتل برگردید و تازه روزتان را سرحال و باانرژی آغاز کنید.

بازار گل هووینا

بنگلور هم یکی از شهرهای بزرگ و اسمی هند است و یکی از بلوز بی آستین بازارهای گل هند در این شهر قرار دارد. در سوق و میدان معامله گل هووینا مندی بیش از ۱۰۰ غرفه گل فروشی وجود دارد. گل فروشان از شهرهای حوالی به بنگلور می آیند تا گل هایشان را به فروش برسانند. عطر بی نظیر گل فضای این راسته را پر می کند و هر کسی را هدر بی اختیار و شوریده خود می کند. گل ها زود پژمان می شوند به همین دلیل اوج ساعات کاری این بازار بین ساعات ۴ صبح تا ۷ صبح است. پس از آن گل فروش های سطح شهر سبدهای گل خریداری شده را به لوكس فروشی های خود می برند و در طول روز می برند.

بازار گل رب

بمبئی یکی از مهم ترین شهرهای هند است که در غرب این شبه قاره قرار محزون است. این شهر قطب اصلی پویه های سینمای بالیوود است و به دلیل نزدیک بودن به ساحل زیبای گوا مقصد كثرت از گردشگران است. خبر خوب اینکه یکی از بزرگ ترین بازارهای گل هند در شهر بمبئی قرار دارد. ازاین رو اگر قصد سفر به بمبئی را دارید می توانید از بازارگاه گل یزدان و مخلوق هم ملاقات کنید. رسته گل بمبئی متجاوز بزرگ است و بیش از ۶۰۰ غرفه گل فروشی در راهروهای تنگ و باریک کنار هم قرار دارند. رنگ زیبای گل های سرخ و عطر دل انگیز گل های یاسمین شبدر فضای این بازارچه را پر می کنند. ساعت ۴ صبح تا ۹ صبح تاپ :صفت عالی زمان برای حضور در این راسته و احتمالا خرید گل های زیبا و تر و تازه است.

بازار گل مولیک گات

مولیک گات یکی از زیباترین بازارهای گل هند است که در شهر کلکته و درست زیر پل اسمی هورا قرار متاثر است. قرارگیری این خریدوفروش در کنار رودخانه بر آرایش آراستگی این بازار اضافه است. باآنكه گل های مختلفی در این سوق و میدان معامله به فروش می رسد اما گل های نارنجی و زرد گشنیز به دلیل جبروت پرهیزگار که دارند بیش از همه به چشم می خورند. یکی از زیباترین صحنه ها در این بازارگاه وقتی است که کسی حجم زیادی گل معامله و شرا کرده و آن را در چرخ دستی ها جابجا می کند. در این صورت می توانید کوهی بزرگ از گل های پرنگار و بویا را ببینید که در بین مجلس مردم حرکت می کند!

بازار گل شناور دریاچه دال

آخرین مورد از بازارهای گل هند که به شما آشنا كردن می کنیم از همه خاص تر است. این بازار گل، یک خریدوفروش شناور است و غرفه های گل فروشی در واقع قایق هایی هستند که پر از گل شده اند. صبح زود روشن ضمیر شوید و به دریاچه بی نظیر دال بروید. آن وقت قایق های پرگلی را می بینید که برای فروش آمده اند. تمثال این قایق ها در دریاچه دال تصویری مسحورکننده و فوق العاده زیبا به وجود می آورد.

بازار گل شناگر هند

زیبایی این سوق و میدان معامله گل به حدی است که افزایش بر کسانی که برای خرید و فروش گل به این مکان می آیند عکاسان هم برای ثبت صورت ها بی نظیر خود را به درچه دال کشمیر می رسانند. شاید زیباترین صحنه ها را بتوان هنگام طلوع مهتاب ثبت کرد. درخشش نور هور و ماهتاب روی سطح آب دریاچه، قایق های مملو از گل های رنگارنگ و زیبا و هیاهوی مردم که در حال خرید و فروش هستند تصویری بی نظیر به وجود می آورد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “بهترین بازارهای گل فروشی هندوستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تقویم شمسی

مرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱  

مقالات تصادفی

Recent Comments