Call Us

دیدنی های بسیار زیبایی در دنیا وجود دارد، که می توان با سفر به این نقاط از آن ها لذت برد. کشورها و مناطقی که دارای جاذبه های طبیعی بسیار جذابی است و می تواند چشم هر بیننده ای را خیره کند.در این میان کشورهای آسیای شرقی به خاطر قدمت و فرهنگ طولانی خود از برجستگی بیشتری برخوردار هستند.هندوستان یکی از متمایز ترین کشورها در این میان است که به خاطر تنوع فرهنگی و وسعت خود از هر نظر در حد بهشتی برای مسافران و گردشگران بدل گردیده است.

تور گوا

شاید بتوان گفت گوا نام شهری بندری و ایالتی در حاشیه جنوب غربی هندوستان است، این شهر دارای بندر گوا و شهر گوای قدیمی است که در محدوده ۴۰ کیلومتری آن می باشد. سالانه گردشگران و مسافران از سراسر دنیا به گوا می آیند.طبیعت گوا با تپه های سرسبز و زیبای خود در کنار رودهای مواج با کشتزارهای و زمین های برنج پدیده ای را بوجود آورده اند که در کمتر جایی می توان مثل آن را مشاهده کرد.این منطقه تاریخ پرفراز و نشیبی را تجربه کرده است حدود ۴۵۰ سال حکومت پرتغال بر این منطقه باعث شده است تا شرایط آن با دیگر مناطق و شهرهای هندوستان متفاوت باشد.در ادامه قصد داریم تا چند جاذبه دیدنی این منطقه را برای شما معرفی کنیم.

ساحل Palolem

یکی از بهترین ساحل های دیدنی گوا ساحل Palolem می باشد. البته لازم به ذکر است که ساحل Palolem نسبت به ساحل Agonda  بیشتر مورد پسند گردشگران است. این ساحل در فاصله ۲٫۵ کیلومتری از شهر Chaudi در جنوب گوا قرار گرفته است و هزینه ها در این ساحل مقداری گران تر از جاهای دیگر می باشد و نسبت بقیه ساحل های این منطقه از وسعت بیشتری برخوردار است. از ویژگی های این ساحل قرار گرفتن در موقعیت خاص جغرافیایی است که باعث شده تا غروب آفتاب این ساحل بسیار زیباتر از جاهای دیگر باشد.

تور گوا

آبشارهای Dudhsagar

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی گوا آبشار Dudhsagar می باشد. این آبشارها که بر روی رودخانه Mandovi قرار گرفته اندبه صورت چهارشاخه ای در مسیر ریلی قطار قرار گرفته اند و مسافران قطار در هنگام عبور  از آن شاهد منظره ای رویایی می باشند. از مشخصات این آبشار می توان گفت که ارتفاع آن در حدود ۳۱۰ متر می باشد و عرض آن در حدود ۳۰ متر می باشد که این مشخصات آن را به بزرگترین آبشار هند بدل نموده است.

بناهای Old Goa

این منطقه در شمال گوا قرار دارد و قدمت بناهای و سازه های آن تا قرن پانزدهم نیز باز می گردد. این منطقه در گذشته تحت تصرف پرتقالی های بوده است و به همین دلیل معماری هایی آن بسیار متفاوت و بر گرفته از پرتقالی ها می باشد.از دیگر  موارد که باید گفت این است که این منطقه در لیست یونسکو قرار دارد و دارای انواع کلیسا ها و بناهای تاریخی می باشدکه از معروف ترین آن ها می توان به Basilica of Bom Jesus و یا Se Catherdral اشاره کرد.

تور گوا

بازدید از کلیسای Our Lady of the Immaculate Conception

این کلیسای بسیار زیبا در منطقه ی Panjim واقع شده است. معماری این کلیسا برگرفته از معماری پرتقالی است و تاریخ ساخت این بنا به سال ۱۵۴۱ میلادی باز می گردد. در اطراف این کلیسا باغ های بسیار زیبایی واقع شده اند و نمای زیبایی را بوجود آورده اند. تورهای مختلفی برای علاقه مندان به زبان های انگلیسی و پرتغالی در این کلیسا انجام می پذیرد. در آخر باید گفت اگر قصد سفر به این منطقه را دارید بازدید از ساحل زیبای Benaulim و  Margao را در برنامه تور گوا خود قرار دهید.

 

تقویم شمسی

خرداد ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱

مقالات تصادفی

Recent Comments